Po raz kolejny producent pokazuje, że pomimo iż jest dość młodym graczem w Polsce (ale nie na świecie) jeśli chodzi o rynek RTV, to z pewnością nie można powiedzieć o nim, że jest wyborem drugiej kategorii. Telewizor TCL C855 to niezwykle uniwersalne urządzenie, które dobrze sprawdzi się w różnych zastosowaniach i bryluje w swojej klasie cenowej. Dzięki podświetleniu Mini LED wyniki kontrastu i czerni są bardzo solidne, co pozwala na uzyskanie głębokiego i plastycznego obrazu. Warto zauważyć, że algorytm telewizora skutecznie radzi sobie z utrzymaniem jednolitości czerni, a efekt bloomingu jest rzadko widoczny. Podświetlenie to także mocna strona telewizora w materiałach HDR, choć z pewnymi zastrzeżeniami. TCL C855 potrafi osiągnąć jasność nawet 1800 nitów, co jest imponującym wynikiem, jednak jasność może drastycznie spaść, nawet do około 200 nitów, gdy na ekranie pojawi się jasny, ale drobny element. Kolejnym mankamentem jest podbicie średnich tonów, co może prowadzić do utraty kontrastu i zmniejszenia zgodności obrazu z wizją reżyserską. Telewizor doskonale sprawdza się również po podłączeniu do konsoli lub mocnego PC-ta. W tej kategorii TCL C855 naprawdę pokazuje swoją moc, oferując niezwykle niskie opóźnienia i wysoką jakość rozgrywki, co jest możliwe dzięki pełnej implementacji funkcji HDMI 2.1. System operacyjny Google TV to kolejna zaleta, która daje użytkownikowi niemal nieograniczone możliwości instalacji aplikacji, nawet tych spoza oficjalnego sklepu, dzięki wsparciu dla plików APK.
Podsumowując, TCL C855 jest idealnym wyborem dla osób, które wiedzą, czego oczekują od telewizora. To dobry, wszechstronny sprzęt, który, choć nie jest idealny, oferuje świetną jakość obrazu, niskie opóźnienia w grach, a także elastyczny i rozbudowany system operacyjny.
LG C4 jest telewizorem, który w swojej półce cenowej prawdopodobnie dla wielu użytkowników nie będzie posiadać konkurencji. Dzięki szerokim możliwościom na zakup zdecydują się na niego osoby poszukujące zarówno telewizora stricte do filmów i seriali, ale również i gier. Rozbudowany system WebOS i pilot działający jak mysz będą z pewnością dużym ułatwieniem w codziennym użytkowaniu i sprawią, że raczej już zostaniemy z tą marką na dużo dłużej. Matryca OLED, którą producent zaimplementował, będąca wynikiem ponad 10-letniej historii, pokazuje, że ten nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wyniki jasności w materiałach HDR stoją bardzo solidnie i są w stanie pokazać obraz niesamowicie dynamiczny i głęboki. Tutaj warto wspomnieć o znakomicie zaimplementowanej funkcji dynamicznego mapowania tonów, dzięki której obraz HDR10 wygląda prawie tak samo dobrze jak Dolby Vision. A jeśli jesteśmy już przy wierności wizji artystycznej, to nie można zapomnieć o tym, jak podatne na kalibrację są telewizory LG, pozwalające na bardzo dużą swobodę w działaniu kalibratora i klasyczną kalibrację dla użytkownika domowego oraz 3D LUT dla profesjonalistów. Jeśli jednak szukamy telewizora do gier, to LG C4, tak jak większość telewizorów OLED producenta, będzie idealnym wyborem. Dzięki implementacji złącz HDMI 2.1 i wykorzystaniu pełnego ich potencjału, możemy cieszyć się niezwykle płynną rozgrywką ze wszystkimi dobrodziejstwami, takimi jak: VRR, ALLM, FreeSync czy G-Sync. Oczywiście matryca, posiadająca maksymalne odświeżanie na poziomie 144 Hz i rozbudowany upłynniacz, pozwoli również na bardzo płynny i ostry obraz podczas transmisji wszelakich wydarzeń sportowych. Nie sposób nie wystawić wysokiej noty LG OLED C4, gdyż telewizora w podobnym przedziale cenowym, z tak zaawansowanymi funkcjami, trudno się doszukać wśród konkurencji.